Katalog czasopism

Prawo, bankowość, ubezpieczenia

Atest - Ochrona Pracy

Atest- Ochrona Pracy" jest miesięcznikiem publikującym nowości i dane techniczne z dziedziny BHP oraz prawa pracy dla pracowników i osób odpowiedzialnych za warunki pracy.

Dyrektor Szkoły

"Dyrektor Szkoły - Miesięcznik Kierowniczej Kadry Oświatowej", jest pismem przeznaczonym dla osób, które zarządzają placówkami oświatowymi. Tytuł wychodzi od 1994 roku i jest publikacją zalecaną przez MENiS. Do miesięcznika piszą zarówno wieloletni praktycy jak i eksperci od zarządzania oświatą.

Eurofirma.pl

Eurofirma.pl Magazyn Przedsiębiorcy" jest jednym z niewielu pism skierowanych do przedsiębiorców. W miesięczniku prezentowane są zagadnienia z zakresu funduszy unijnych, systemów zarzadzania oraz prawa i szkoleń. To sprawia, że "Eurofirma.pl" jest doskonalym źródłem informacji zarówno dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w biznesie, jak i dla doświadczonych przedsiębiorców.

Fiskus

Dwutygodnik skierowany do przedsiębiorców, biur rachunkowych, doradców podatkowych oraz urzędów skarbowych. Ukazuje się od 1990 roku. Jest doskonałym poradnikiem przy kontaktach z urzędami oraz instytucjami.

Gazeta Bankowa

"Gazeta Bankowa- Finanse, Banki, Ubezpieczenia" to tygodnik poświęcony tematyce finansów. Na jego łamach publikują finansiści, analitycy rynku i znawcy problematyki ubezpieczeniowej. W gazecie ukazują się również artykuły o ludziach ze świata finansów- o ich drodze do kariery i osiągnięciach.

Gazeta Prawna

"Gazeta Prawna" jest największym krajowym dziennikiem poświęconym zagadnieniom prawnym i gospodarczym. Dzięki prostemu językowi i nieskomplikowanemu opisowi w przystępny sposób wykłada zagadnienia gospodarcze. Z tego powodu jest idealnym źródłem informacji dla osób, które nie mają wykształcenia ekonomicznego i prawniczego.

Gazeta Samorządu i Administracji

"Gazeta Samorządu i Administracji" jest ogólnopolskim dwutygodnikiem przeznaczonym o charakterze prawno-poradniczym. Jej odbiorcami są przede wszystkim pracownicy samorządowi, oświatowi a także instytucje kultury i pomoc społeczna.

Jurysdykcja Podatkowa

"Jurysdykcja Podatkowa" to jedyny w Polsce magazyn poświęcony wyłącznie prawu podatkowemu. Pismo skierowane jest do osób, które specjalizują się w tej dziedzinie prawodawstwa. W każdym numerze można znaleźć najnowsze orzecznictwo komentowane przez sędziów z NSA i WSA.

Krajowa Rada Sądownictwa

"Krajowa Rada Sądownictwa" to kwartalnik wydawany przy współpracy z Krajową Radą Sądownictwa. Przedstawiono tu jej bieżącą działalność, włącznie z uchwałami i wystąpieniami. Każdy numer zawiera część dyskusyjną dedykowaną aktualnym problemom sądownictwa. Informacja z działalności Krajowej Rady Sądownictwa publikowana jest raz w roku i dotyczy okresu za rok poprzedni.

Kurier Finansowy

"Kurier Finansowy" to dwumiesięcznik dotyczący finansów osobistych Polaków kierowany do klasy średniej społeczeństwa, która chce pomnażać swoje oszczędności. Jest to jedyne pismo o takim profilu. Zespół redakcyjny składający się ze specjalistów wpływa na wysoki poziom merytoryczny artykułów oraz ich przystępny język. Zespół redakcyjny związany jest bezpośrednio z sektorem bankowo-finansowym oraz popularnymi tytułami prasowymi. Planowany rozwój czasopisma zakłada stworzenie nowego standardu współpracy z instytucjami i firmami, które są zainteresowane rynkiem finansów osobistych Polaków.

Monitor Zamówień Publicznych

Miesięcznik jest pismem dostarczającym informacji osobom interesującym się rynkiem zamówień publicznych. Gazeta pełni funkcję informatora prezentujacego najświeższe tematy związane z branżą.

Poradnik Gazety Prawnej

"Poradnik Gazety Prawnej" jest tygodnikiem w szeroki sposób omawiającym problemy związane ze stosowaniem prawa. Wśród poruszanych zagadnień znajdują się podatki, prawo pracy, ubezpieczenia, prawo cywilne itp.

Poradnik Małej Firmy

"Poradnik Małej Firmy" to dwutygodnik, który w prosty i przystepny sposób omawia zagadnienia związane z księgowością, podatkiem zryczałtowanym, księgami przychodów i rozchodów oraz ewidencji w zakresie ryczałtu zewidencjonowanego. Pismo istnieje na rynku od 1997 roku.

Prawo i Podatki Unii Europejskiej

Miesięcznik "Prawo i Podatki Unii Europejskiej" pełni ważną rolę na gruncie szybko zmieniających się przepisów unijnych. Informuje, doradza oraz edukuje w zakresie przepisów obowiązujących w krajach Wspólnoty podając przykłady ich zastosowania.

Prawo Przedsiębiorcy

"Prawo Przedsiębiorcy" to tygodnik skierowany przede wszystkim do właścicieli firm oraz menadżerów, służb księgowych i kadrowych. W prosty i kompleksowy sposób przedstawia prawno-gospodarcze aspekty funkcjonowania firmy.

Prawo Spółek

Miesięcznik "Prawo Spółek" specjalizuje się w artykułach dotyczących przede wszystkim prawa cywilnego i hanlowego. Jego sztandarowym tematem jest tworzenie spółek, ich organizacja oraz fukcjonowanie. Problemy, które porusza mają swoje odbicie w praktyce.

Prawo Teleinformatyczne

"Prawo Teleinformatyczne" jest magazynem w szeroki sposób omawiającym powiązania prawa i informatyki. Odbiorcami publikacji są przede wszystkim prawnicy, administratorzy, przedstawiciele administracji samorządowej i państwowej.

Przeglądu Prawa Handlowego + Glosa

"Przegląd Prawa Handlowego + Glosa" jest magazynem o wysokiej wartości merytorycznej. To najbardziej popularne pismo poświęcone zagadnieniom prawa handlowego.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją