Katalog czasopism

Finanse i podatki

Biblioteka Księgowego

"Biblioteka Księgowego" adresowany jest do księgowych. Tematyka księgowa została podzielona na aspekty rachunkowe, podatkowe, prawne, ZUS oraz prawo pracy. Opisywane zagadnienia poparte są praktycznymi przykładami, orzecznictwem i interpretacjami oraz wzbogacone o przykładowo wypełnione wzory dokumentów. Na łamach magazynu publikują eksperci, którzy są doświadczonymi doradcami podatkowymi, biegłymi rewidentami oraz praktykami. Jedno wydanie ma objętość ponad 100 stron, na których w sposób praktyczny omówiono narzędzia gotowe do zastosowania w księgowości.

Biuletyn Głównego Księgowego

"INFOR" jest dwutygodnikiem skierowanym przede wszystkim do głównych księgowych.

Biuletyn Podatków Dochodowych

Miesięcznik "Biuletyn Podatków Dochodowych" poświęcony jest problemom podatku dochodowego. Jako pierwszy w Polsce zaczął opisywać kwestię podatku dla osób pracujących za granicą oraz ksiąg przychodów i rozchodów.

Biuletyn Rachunkowości i Finansów

Czasopismo skierowane do pracowników działów ksiegowości oraz przedsiębiorców. Ukazuje tematykę księgowości w powiązaniu z finansami.

Biuletyn Skarbowego Ministerstwa Finansów

Dwumiesięcznik, którego zadaniem jest usprawnienie przepływu informacji między Ministerstwem Finansów a podatnikami. Zawiera przedruki pism adresowanych do urzędów skarbowych, urzędów kontroli skarbowej i izb skarbowych.

Biuletyn VAT

"Biuletyn VAT" to czasopismo poświęcone zagadnieniom podatku VAT oraz akcyzy. Zawiera najnowsze orzecznictwo w tej kwestii. Oprocz tego podaje interpretacje przepisów dokonane przez Urzędy Skarbowe.

Controlling i Rachunkowość Zarządcza

Miesięcznik skierowany głównie do dyrektorów finansowych, księgowych oraz prezesów i członków zarządów. Jego czytelnikami są również konsultanci i doradcy finansowi.

Die Zeit

Tygodnik, w którym poruszane są współczesne problemy oraz zagadnienia dotyczące polityki, ekonomii i kultury.

Doradca Podatnika

Profesjonalny tygodnik przeznaczony dla pracownków sektora księgowości, biur podatkowych oraz właścicieli firm. Z publikacji korzystają również pracownicy urzędów skarbowych. Jego autorami są m.in. pracownicy Minsterstwa Finansów oraz urzędów skarbowych i osób prowadzących biura rachunowe.

Dyrektor Szkoły

"Dyrektor Szkoły - Miesięcznik Kierowniczej Kadry Oświatowej", jest pismem przeznaczonym dla osób, które zarządzają placówkami oświatowymi. Tytuł wychodzi od 1994 roku i jest publikacją zalecaną przez MENiS. Do miesięcznika piszą zarówno wieloletni praktycy jak i eksperci od zarządzania oświatą.

Dziennik Gazeta Prawna

"Dziennik Gazeta Prawna" jest magazynem informacyjnym, który w obiektywny sposób omawia sprawy gospodarcze, finansowe i prawne. Na bieżąco analizowane są zmiany prawa, publikowane opinie specjalistów oraz rozwiązania problemów. Artykuły dotyczą również polityki, kultury oraz sportu. Do magazynu dołączane są dodatki: Kultura, Program TV, Magazyn, Financial Times, Moja Firma, Podróże.

Eurofirma.pl

Eurofirma.pl Magazyn Przedsiębiorcy" jest jednym z niewielu pism skierowanych do przedsiębiorców. W miesięczniku prezentowane są zagadnienia z zakresu funduszy unijnych, systemów zarzadzania oraz prawa i szkoleń. To sprawia, że "Eurofirma.pl" jest doskonalym źródłem informacji zarówno dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w biznesie, jak i dla doświadczonych przedsiębiorców.

Fiskus

Dwutygodnik skierowany do przedsiębiorców, biur rachunkowych, doradców podatkowych oraz urzędów skarbowych. Ukazuje się od 1990 roku. Jest doskonałym poradnikiem przy kontaktach z urzędami oraz instytucjami.

Gazeta Bankowa

"Gazeta Bankowa- Finanse, Banki, Ubezpieczenia" to tygodnik poświęcony tematyce finansów. Na jego łamach publikują finansiści, analitycy rynku i znawcy problematyki ubezpieczeniowej. W gazecie ukazują się również artykuły o ludziach ze świata finansów- o ich drodze do kariery i osiągnięciach.

Księgowa Podatki & Finanse

Dwutygodnik "Księgowa Podatki & Finanse" jest poświęcony sektorowi księgowości finansów ( z podatkami włącznie). Na jego łamach publikują specjaliści z wyżej wymienionych dziedzin. Dzięki temu czytelnicy mogą zapoznać się z opiniami i komentarzami fachowców. Ponadto, na łamach pisma ukazują się odpowiedzi na nadsyłane do redakcji zapytania.

Kurier Finansowy

"Kurier Finansowy" to dwumiesięcznik dotyczący finansów osobistych Polaków kierowany do klasy średniej społeczeństwa, która chce pomnażać swoje oszczędności. Jest to jedyne pismo o takim profilu. Zespół redakcyjny składający się ze specjalistów wpływa na wysoki poziom merytoryczny artykułów oraz ich przystępny język. Zespół redakcyjny związany jest bezpośrednio z sektorem bankowo-finansowym oraz popularnymi tytułami prasowymi. Planowany rozwój czasopisma zakłada stworzenie nowego standardu współpracy z instytucjami i firmami, które są zainteresowane rynkiem finansów osobistych Polaków.

Monitor Księgowego

Biuletyn zawierający konkretne rozwiązania problemów związanych z księgowością. Pozwala na bierząco śledzić zmiany w prawie i ustawach.

Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń

"Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń" to dwutygodnik skierowany do kadry zarządzającej oraz pracowników działów kadrowo-płacowych. Pismo zawiera przykłady rozwiązań konkretnych problemów wraz z ich omówieniem.

Monitor Zamówień Publicznych

Miesięcznik jest pismem dostarczającym informacji osobom interesującym się rynkiem zamówień publicznych. Gazeta pełni funkcję informatora prezentujacego najświeższe tematy związane z branżą.

Poradnik Małej Firmy

"Poradnik Małej Firmy" to dwutygodnik, który w prosty i przystepny sposób omawia zagadnienia związane z księgowością, podatkiem zryczałtowanym, księgami przychodów i rozchodów oraz ewidencji w zakresie ryczałtu zewidencjonowanego. Pismo istnieje na rynku od 1997 roku.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją