Katalog czasopism

Nauka, edukacja, oświata

Anglorama

"Aglorama" to pismo stworzone z myślą o popularyzacji znajomości języka angielskiego i kultury krajów anglojęzycznych. Zamieszczone w "Angloramie" artykuły pisane są w jęz. angielskim. Trudniejsze teksty są dodatkowo poprzedzone wstępem w języku polskim. "Anglorama" zawiera również słowniczki, które pozwolą zrozumieć trudniejsze wyrażenia i zarazem łatwiej je przyswoić.

Animal Friends

Czasopismo skierowane jest do młodych czytelników. Dzieci w wieku szkolnym znajdą tu mnóstwo rebusów, krzyżówek, historyjek oraz plakatów. Dodatkiem do każdego wydania jest prezent.

Biologia w Szkole

"Biologia w Szkole" jest dwumiesięcznikiem przeznaczonym dla nauczycieli przyrody i biologii na wszystkich poziomach i we wszystkich typach szkół. Pismo przedstawia najnowsze osiągniecia z dziedziny biologii oraz prezentuje nowoczesne metody nauczania i prowadzenia lekcji.

Chemia w Szkole

"Chemia w Szkole" to dwumiesięcznik przeznaczony dla nauczycieli i wykładowców chemii. Prezentowane w nim zagadnienia ukazują najnowsze osiagnięcia w dziedzinie chemii oraz scenariusze prowadzenia zajęć.

Dyrektor Szkoły

"Dyrektor Szkoły - Miesięcznik Kierowniczej Kadry Oświatowej", jest pismem przeznaczonym dla osób, które zarządzają placówkami oświatowymi. Tytuł wychodzi od 1994 roku i jest publikacją zalecaną przez MENiS. Do miesięcznika piszą zarówno wieloletni praktycy jak i eksperci od zarządzania oświatą.

Emocje - czasopismo wychowawców, pedagogów i psych

"Emocje" jest czasopismem skierowanym do wychowawców i psychologów szkolnych na wszystkich poziomach kształcenia, a także do rodziców.

Fizyka w Szkole

"Fizyka w Szkole" to dwumiesięcznik przeznaczony dla nauczycieli i wykładowców fizyki. Prezentowane w nim zagadnienia ukazują najnowsze osiagnięcia w dziedzinie fizyki, jak również scenariusze prowadzenia zajęć.

Gazeta Rycerska

Kwartalnik "Gazeta Rycerska" jest przeznaczony dla osób, które interesuja się historią, w szczególności dziejami średniowicza. Celem tytułu jest propagowanie ducha bractw rycerskich i zamiłowania do historii.

Geo

Czasopismo porusza tematykę otaczającego nas świata, nowinek naukowych, przyrody oraz podróży.

Geografia w Szkole

"Geografia w Szkole" jest dwumiesięcznikiem przeznaczonym dla nauczycieli geografii w gimazjum i szkołach ponadgimnazjalnych. Z powodzeniem mogą korzystać z niego również nauczyciele przyrody ze szkół podstawowych. Magazyn zawiera zarówno przegląd najnowszych osiagnięć w dziedzinie nauk geograficznych jak również wiadomości polityczne i gospodarcze.

Matematyka

"Matematyka" to miesięcznik dla nauczycieli matematyki na wszystkich poziomach i we wszystkich typach szkół. Pismo przedstawia koncepcje dydaktyczne związane z wprowadzaniem materiału i ocenianiem jego znajomości przez uczniów.

Monitor Prawny Dyrektora Przedszkola

"Monitor Prawny Dyrektora Przedszkola" to jedyne na rynku specjalistyczne pismo poświęcone zarządzaniu przedszkolami zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi.

Monitor Prawny Dyrektora Szkoły

Jedyne na rynku pismo specjalistyczne poświęcone zarządzaniu szkołami zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi.

Myśl.pl

Pismo, którego celem jest prezentowanie zagadnień społeczno-politycznych i kulturalnych w duchu narodowym. W magazynie można znaleźć wiele artykułów z dziedzin takich jak historia, politologia i socjologia.

National Geographic Polska

"National Geographic Polska" jest krajowym wydaniem jednego z najpopularniejszych miesięczników na świecie. W każdym numerze znajdują się reportaże zarówno z Polski jak i z najdalszych stron świata.

Odkrywca

"Odkrywca" to miesięcznik przeznaczony dla ludzi zafascynowanych historią Polski. Zamiarem twórców magazynu jest przedstawienie dziejów naszego kraju przez pryzmat zagadek, tajemnic i ukrytych skarbów. W "Odkrywcy" opisywane są również metody badawcze oraz ludzie, miejsca i obiekty związane z tropieniem danego znaleziska.

Polonistyka

"Polonistyka" to miesięcznik poświęcony metodyce nauczania literatury i języka polskiego we wszystkich typach szkół. Opócz porad związanych z podejściem pedagogicznym, publikuje również materiały związane z literaturą, np. nowatorskie interpretacje wierszy.

Wiadomości Historyczne

"Wiadomosci Historyczne" to dwumiesięcznik przeznaczony dla nauczycieli historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Zamieszczane w magazynie teksty dotyczą szerokiego kontekstu zagadnień. Dlatego też treści te mogą być wykorzystywane na zajęciach we wszystkich typach szkół.

Wychowanie w Przedszkolu

"Wychowanie w Przedszkolu" to miesięcznik przeznaczony głównie dla nauczycieli, dyrektorów przedszkoli, studentów i wykładowców uczelni pedagogicznych. Na swoich łamach porusza tematykę związaną z dydaktyką przedszkolną i metodologią kształcenia.

Życie szkoły

"Życie Szkoły" to miesięcznik poświęcony edukacji wczesnoszkolnej. Jego odbiorcami są nauczyciele klas I-III, studenci kierunków pedagogicznych oraz rodzice. Pismo porusza tematy związane m.in. z nowoczesnymi metodami nauczania oraz trendami w psychologii i pedagogice.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją